DOPRAVA i VÝNOS nábytku ZDARMA na každou objednávku vytvořenou od 2.5.

Známe koupelnové trendy pro rok 2021

V interiérech roku 2021 převládá střídmost a absolutní jednoduchost, za zachování pohodlí a tepla domova. Ke slovu se hlásí přírodní barvy, materiály, ale také úsporné technologie. Čeká vás rekonstrukce koupelny nebo nová výstavba? Inspirujte se trendy pro rok 2021, které ovládají české i zahraniční koupelny.

Známe koupelnové trendy pro rok 2021

Obklady a dlažby

Kromě dlouhodobě oblíbené imitaci mramoru či kamene jsou letos hitem keramické obklady v přírodních barvách písku, dřeva nebo betonové stěrky. Populární jsou velkoformátové obklady i dlažby ve stejném provedení. „Stále většímu zájmu se těší plastické keramické obklady, které dodají koupelně na originalitě.“ říká Sabina Krejčová z koupelnového studia SANITINO.

Zlaté povrchy nejsou výjimkou

Chromované povrchy v koupelně jsou dlouhodobým hitem, který nevyjde z módy. Své zastánce si však získaly i barevné povrchy. V posledních letech převážně černé baterie v lesklém i matném provedení. K umocnění pocitu luxusu přispívají zlaté povrchy i vodovodní baterie v kombinaci s tmavým i světlým interiérem. Nezapomínejte na doplňky jako jsou ručníky, osušky nebo malé dekorace. Vneste do koupelny dotek elegance a odlišnosti díky zlatým tónům.

 pexels-photo-6899446.jpeg (720 KB)

Sprchový kout versus vana

Současným trendem v koupelnách jsou volně stojící vany. Buď je milujete nebo nesnášíte. „Volně stojící vany tvoří dominantu koupelny a poskytují dostatečný prostor k relaxaci. Zvláště majitelé rodinných domů nebo velkých bytů preferují prostorné vany, které doplňují o vanové baterie s montáží do podlahy.“ dodává slečna Krejčová.

V malých koupelnách se častěji setkáváme se sprchovým koutem na dlažbu nebo variantou walk-in sprch. Walk-in sprchy jsou otevřené kouty pro sprchování s jednoduchou sprchovou zástěnou, která může být pouze z jedné části. Součástí není vanička, odtok vody zajišťuje dlažba se sklonem. „Tento typ sprch vypadá velice elegantně a v posledních několika letech se těší velké oblibě.“ vysvětluje Krejčová ze SANITINO.

photo-1600566752355-35792bedcfea.jpg (480 KB)

Čisté linie a přírodní barvy

Nebojte se kombinovat přírodní barvy i materiály. Základním principem je však střídmost, jednoduchost a vzdušnost, která dokonale charakterizuje nejoblíbenější koupelnové styly.  Propojením skandinávského stylu s industriálními prvky docílíte útulnosti za zachování funkčnosti a praktičnosti. Lidé si vybírají snadno udržovatelné povrchy bez zbytečných výřezů a dekorací.

Dnes se častěji setkáváme s přírodními koupelnami, ve kterých převládají odstíny dřeva a písku, ale také s betonovými a kovovými prvky.  Žádané jsou také retro koupelny.

home-3593729_960_720.jpg (170 KB)

Ekologický domov

Stále častějším tématem, nejen v interiérech je jejich udržitelnost, úspora i speciální technologie. V posledních letech jsou i zákazníci, kteří nevybírají pouze podle rozměrů, vzhledu nebo ceny. Najdou se i tací, kteří hledají technologie usnadňující údržbu nebo úsporu životního prostředí a spotřeby vody. Dnes se jedná spíše o menšinu takto smýšlejících lidí. Tento trend se však během několika let může stát vyhledávaným a využívaným u široké populace.

Sdílet článek na:

Komentáře

Vložit komentář

Pro tento článek nebyly prozatím vloženy žádné komentáře.

Výhodná doprava

na veškeré zboží

Vlastní dopravou

zavezeme až k vám

Vrácení zboží

až do 45 dnů

Novinky každý měsíc

přidáváme hezký nábytek