Slevy až -30% na VŠE + doprava jen za 99 Kč, výnos za 290 Kč, u vybraného nábytku montáž a odvoz každý za 790 Kč

Pikniková sezóna zahájena: Tipy, co si zabalit s sebou

Eliška Kašperanová
2.5.2024

Slunce konečně hřeje, louky jsou rozkvetlé a ptáci už nás ráno probouzí svým zpěvem. To je jasné znamení, že pikniková sezóna je v plném proudu. Ať už se chystáte na romantické rande v parku, rodinný výlet do přírody nebo oslavu s přáteli, piknik je skvělým způsobem, jak si užít krásné počasí a strávit čas s blízkými. Ale co si s sebou vzít, aby byl piknik perfektní? V tomto článku Vám dáme tipy na to, co nesmí chybět ve vašem piknikovém koši.

Pikniková sezóna zahájena: Tipy, co si zabalit s sebou

Základem je pohodlné posezení

Nejdůležitější je samozřejmě pohodlné posezení. Pokud nemáte piknikovou deku, postačí i obyčejné prostěradlo či karimatky. Nezapomeňte na polštáře nebo deky, abyste se měli na čem uvelebit. Pokud se chystáte na piknik s dětmi, vezměte si s sebou i skládací židličky, aby se jim lépe jedlo a hrálo.

Jídlo a pití

Na pikniku nesmí chybět chutné jídlo a osvěžující pití. Občerstvení by mělo být lehce servírovatelné a ideálně předpřipravené z domu, abyste s tím už neměli moc práce. Můžete si nachystat vlastní obložené bagety, sendviče, ovocné či zeleninové saláty. Důležitý je také pitný režim. Nezapomeňte tedy na dostatek pití ať už je to voda, limonáda nebo čaj. Pokud chcete vyzkoušet speciální drinky inspirujte se naším článkem „5 tipů na letní nápoje, které osvěží“. K jednoduchému přenosu občerstvení je ideální volbou piknikový koš, do kterého můžete zabalit i nádobí a další piknikové nezbytnosti.

picnic food.jpg (223 KB)

Zábava pro celou rodinu

Piknik by se neobešel bez zábavných aktivit. Pokud máte děti, vezměte si s sebou frisbee, míč, badmintonové rakety nebo deskové hry. Pokud máte přenosné rádio či reproduktor, můžete si jako podkres pouštět písničky z předpřipraveného piknikové playlistu. Hudba zpříjemní atmosféru a navodí dobrou náladu. Určitě také oceníte něco ke čtení, ať už je to knížka nebo časopis.

Tipy na závěr

  • Zkontrolujte předpověď počasí.
  • Vyrazte brzy: Pokud chcete mít klid a dostatek prostoru, vyrazte na piknik brzy ráno.
  • Vyberte si vhodné místo pro piknik: Ideální je park, les nebo louka s dostatkem stínu.
  • Nezapomeňte na repelent proti hmyzu.
  • Ukliďte po sobě odpadky: Piknikové místo vždy vraťte do původního stavu.
  • Hlavně si užijte čas strávený s blízkými.

picnic fun.jpg (174 KB)

Bonusový tip: Pokud chcete Váš piknik ozvláštnit, zkuste si připravit vlastní piknikové menu. Můžete se inspirovat recepty z celého světa a vytvořit si tak jedinečný gastronomický zážitek.

Sdílet článek na:

Komentáře

Vložit komentář

Pro tento článek nebyly prozatím vloženy žádné komentáře.

Výhodná doprava

na veškeré zboží

Vlastní dopravou

zavezeme až k vám

Vrácení zboží

až do 45 dnů

Novinky každý měsíc

přidáváme hezký nábytek