Na co myslet před nákupem nábytku?

Markéta Etrychová
13.1.2022

Výběr nového nábytku není snadný. Především pokud sháníte takový, který bude vyhovovat vašim představám a bude za přijatelnou cenu. Před samotnou koupí si dobře promyslete, co od daného kusu nábytku očekáváte, také v jakém bude prostředí. Nezapomeňte na další aspekty jako velikost, údržba materiálů či funkčnost.

Na co myslet před nákupem nábytku?

VELIKOST A PROSTOR

Pokud máte jasnou představu, kam chcete budoucí kousek umístit, pak hlavním parametrem pro výběr bude rozměr. Příliš velký, nebo naopak malý nábytek nesplní vaše očekávání a vám nastanou zbytečné komplikace s vracením zboží. V tomto případě tedy obzvlášť platí „dvakrát měř, jednou řež!“.

Před výběrem zvažte vaše každodenní potřeby spojené s nábytkem, nezapomeňte také na návštěvy nebo rodinná setkání. V případě sedací soupravy nebo jídelního stolu se někdy vyplatí investovat do rozkládacích či prostornějších kusů. Ovšem v malém bytě musíte ponechat volný prostor pro pohyb a další nezbytnosti. Nemusíte tedy za každou cenu kupovat vždy ten nejprostornější nebo největší kus nábytku.

MATERIÁL A ÚDRŽBA

Sametově hebký, nebo naopak kratší vlas, který se snadno udržuje a čistí? Zamyslete se nad vlastními prioritami. Prostory s velkou zátěží jako jsou bary, restaurace či čekárny vyžadují odolné materiály, které se snadno čistí a dezinfikují. Do domácího prostředí s nižší zátěží můžete vybírat z široké nabídky materiálů i čalounění v různém provedení.

Čalouněné produkty potažené eko kůží se hodí i do více namáhaných místností. Snadno se udržují v čistotě a vyznačují se dlouhou životností. Jak správně pečovat o čalouněný nábytek se dozvíte na našem blogu. Chcete vědět více podrobností o použitých textiliích a materiálech? Podívejte se do slovníku pojmů.

217852.jpg (158 KB)

STYL

Neméně důležitým parametrem je bezesporu styl a vzhled nábytku. Zvažte, jakého designu chcete dosáhnout nebo jaký styl převládá ve vašem interiéru. V případě, že zařizujete celou místnost, držte se jednotného stylu s jednou výraznější barvou či vzorem. Oblíbené jsou světlé barvy, kterým dodáte jedinečnost pomocí barevných a sytých doplňků.

Nemáte čas ani smysl pro detail a zařizování bytu vás nebaví? Vsaďte na celé sady nábytku. U nás seženete sestavy do obývacího i dětského pokoje, ložnice či koupelny.

industrial style.jpg (198 KB)

Na co nezapomenout při výběru nábytku:

  1. Využití prostoru – dvakrát měřte
  2. Berte v úvahu také otevírání zásuvek, dvířek či dveří od pokoje
  3. Účel využití
  4. Potahový materiál a péče o něj
  5. Barva
  6. Tvar

Zeptejte se!

Nemůžete se rozmyslet, váháte a nevíte jakou barvu, velikost či tvar zvolit? Nebojte se zeptat! Zákaznický servis vám pomůže vybrat ten nejvhodnější kus přesně pro vás.

Sdílet článek na:

Komentáře

Vložit komentář

Pro tento článek nebyly prozatím vloženy žádné komentáře.

Doprava zdarma

na veškeré zboží

Vlastní dopravou

zavezeme až k vám

Vrácení zboží

až do 45 dnů

Novinky každý měsíc

přidáváme hezký nábytek