Nábytek SKLADEM se slevami až 35 % na VŠE. Rychlé doručení bez starostí!

Jak nejefektivněji zorganizovat kuchyň: Tipy a Triky

Kateřina Pelejová
23.5.2024

Dobře zorganizovaná kuchyně není jen místem, kde připravujete svá jídla, ale také centrem domova, kde se setkáváte s rodinou a přáteli. Efektivní organizace vám nejen ušetří čas při vaření, ale také vám umožní udržet prostor čistý a uklizený. Pokud se chystáte zorganizovat svou kuchyň novým způsobem, následující tipy a triky vám mohou pomoci.

Jak nejefektivněji zorganizovat kuchyň: Tipy a Triky

Zvažte funkční zóny

Rozdělení kuchyně do různých zón podle činností (například příprava jídla, vaření, mytí nádobí) může usnadnit každodenní rutinu. Ujistěte se, že často používané nástroje a ingredience jsou umístěny v blízkosti místa, kde je budete potřebovat.

 

Využijte vertikální prostor

Instalace polic nebo regálů na stěnu může poskytnout další úložný prostor pro hrnce, pánve, koření a další kuchyňské potřeby. Zavěste háčky na stěnu nebo na zadní stranu dveří skříně pro uložení utěrek, naběraček nebo vařeček.

 

Návrh bez názvu - 2024-05-16T084241.774.png (1.42 MB)

 

Organizační kontejnery a boxy

Použití kontejnerů a boxů může pomoci udržet přehlednost ve skříních a šuplících. Skupiny podobných položek (například koření, potřeby na pečení) udržujte v oddělených kontejnerech, aby bylo snazší je najít.

 

Návrh bez názvu - 2024-05-16T084944.079.png (1.16 MB)

 

Přehlednost na pracovní ploše

Udržujte pracovní plochu co nejprázdnější a minimalizujte množství předmětů, které na ní zůstávají. Investujte do úložných nádob nebo stojanů na nádobí, abyste minimalizovali nepořádek a zvýšili pracovní plochu pro přípravu jídla.

 

Systém označování a uspořádání potravin

Použití popisovačů, označování nebo transparentních kontejnerů pro skladování potravin může pomoci udržet přehlednost a minimalizovat plýtvání potravinami. Ujistěte se, že starší potraviny jsou umístěny vpředu a nové potraviny vzadu, abyste minimalizovali plýtvání.

 

Návrh bez názvu - 2024-05-16T085535.030.png (902 KB)

 

Pravidelné čištění a údržba

Udržujte si pravidelný režim čištění a údržby, abyste minimalizovali nepořádek a udrželi kuchyni čistou a uklizenou. Vyčistěte lednici a skříně a vyhoďte všechny předměty, které již nepoužíváte.

 

Návrh bez názvu - 2024-05-16T085805.248.png (1.17 MB)

Tip: Věděli jste, že organizace kuchyně záleží na tom, zda jste pravák, nebo levák?

 

 

Sdílet článek na:

Komentáře

Vložit komentář

Pro tento článek nebyly prozatím vloženy žádné komentáře.

Výhodná doprava

na veškeré zboží

Vlastní dopravou

zavezeme až k vám

Vrácení zboží

až do 45 dnů

Novinky každý měsíc

přidáváme hezký nábytek