Slevy až -30% na VŠE + doprava jen za 99 Kč, výnos za 290 Kč, u vybraného nábytku montáž a odvoz každý za 790 Kč

Jak a proč pečovat o závěsy a záclony

Jana Budinská
9.5.2024

Je důležité pečovat o závěsy a záclony? Pokud chcete prodloužit jejich životnost, udržet je v dobrém stavu a chcete, aby krásně zdobily váš interiér, tak ano. Přinášíme Vám několik tipů, jak mít záclony a závěsy stále čisté a svěží.

Jak a proč pečovat o závěsy a záclony

Praní:

Pravidelné praní záclon a závěsů pomáhá zachovat jejich původní barvu, texturu a vzhled. Odstraní také nepříjemné pachy a zanechá v místnosti příjemnou vůni.

Zkontrolujte etiketu na závěsech a záclonách, abyste zjistili, zda jsou vhodné k praní v pračce nebo ručně. Pokud jsou vhodné do pračky, dodržujte doporučení pro teplotu a zvolte vhodný program. Při ručním praní používejte jemné mýdlo a studenou vodu.

TIP: Při skládání závěsů a záclon je důležité je skládat opatrně, aby nedošlo k vytvoření nežádoucích zmačkání nebo záhybů.

Pravidelné vysávání:

Závěsy a záclony mohou chytat prach a nečistoty, proto je dobré je pravidelně vysávat pomocí nástavce s měkkým kartáčem.

vacuuming curtains.png (1.31 MB)

Profesionální čištění:

Profesionální čištění záclon a závěsů může být vynikající investicí do zachování jejich vzhledu a životnosti, zejména pokud se jedná o citlivé nebo náročné materiály. Profesionální čištění je často také nezbytné pro odstranění skvrn, oděrů nebo zápachu, které se mohou usadit v tkaninách.

Žehlení:

Pokud jsou vaše záclony nebo závěsy vyrobeny z materiálu, který je možné žehlit, může být užitečné je lehce přežehlit, aby vypadaly hladce a bez zmačkání. Než začnete, zkontrolujte, zda je materiál vhodný ke žehlení. Nastavte žehličku na správnou teplotu podle typu látky.

ironing the curtain.png (1.34 MB)

Ochrana před sluncem:

Nevystavujte závěsy a záclony přímému slunečnímu záření. To může způsobit rychlejší vyblednutí tkaniny. Použitím žaluzií nebo rolet ochráníte záclony a závěsy před sluncem a prodloužíte jejich životnost a estetický vzhled.

Udržujte okolí v čistotě:

Vyhněte se kouření v blízkosti závěsů a záclon, protože cigaretový kouř může způsobit zažloutnutí a nepříjemné zápachy. Udržujte prostor kolem oken a podlah čistý, aby se minimalizovalo množství prachu a nečistot, které se mohou dostat na závěsy a záclony.

TIP: Zkontrolujte délku závěsů a záclon. Jsou-li příliš dlouhé a dotýkají se podlahy, zvažte jejich zkrácení. To může zlepšit vzhled místnosti a zabráníte také opotřebení dna závěsu.

length of the curtains.png (951 KB)

Pamatujte: Pravidelnou péčí a údržbou snížíte opotřebení a poškození záclon a závěsů způsobené nečistotami, prachem, pylem a jiným znečištěním.

Sdílet článek na:

Komentáře

Vložit komentář

Pro tento článek nebyly prozatím vloženy žádné komentáře.

Výhodná doprava

na veškeré zboží

Vlastní dopravou

zavezeme až k vám

Vrácení zboží

až do 45 dnů

Novinky každý měsíc

přidáváme hezký nábytek