Při nákupu nad 3 000 Kč máte DOPRAVU a VÝNOS nábytku ZDARMA.

5 Tipů, jak kombinovat barvy v interiéru

Kateřina Pelejová
30.5.2024

Kombinování barev v interiéru může výrazně ovlivnit atmosféru a celkový dojem z vašeho domova. Správný výběr barev může místnost rozjasnit, zútulnit nebo dokonce opticky zvětšit. Zde je pět tipů, které vám pomohou vytvořit harmonický a esteticky příjemný prostor.

5 Tipů, jak kombinovat barvy v interiéru

Zvolte hlavní barvu a doplňkové barvy

Prvním krokem při kombinování barev je výběr hlavní barvy, která bude dominovat prostoru. Tato barva by měla být použita na velkých plochách, jako jsou stěny, podlaha nebo velké kusy nábytku. Poté zvolte dvě až tři doplňkové barvy, které budou v menším množství a budou hlavní barvu doplňovat. Tyto barvy mohou být použity na dekorativních polštářích, obrazech, závěsech nebo jiných doplňcích.

 

Použijte barevné kolo

Barevné kolo je skvělým nástrojem pro kombinování barev. Barvy, které jsou vedle sebe na barevném kole, jsou analogové a vytvářejí harmonický a klidný dojem. Naopak barvy, které jsou naproti sobě, jsou komplementární a přinášejí do interiéru více energie a kontrastu. Experimentování s těmito kombinacemi vám může pomoci najít perfektní barevné schéma pro váš prostor.

 

Nezapomeňte na neutrální barvy

Neutrální barvy, jako jsou bílá, šedá, béžová a černá, jsou důležité pro vyvážení a harmonizaci barevných schémat. Tyto barvy mohou sloužit jako základ, který zklidní výraznější barvy a dodá interiéru sofistikovaný vzhled. Neutrální barvy také umožňují jednodušší změny v dekoraci, protože se snadno kombinují s jakoukoli jinou barvou.

Návrh bez názvu - 2024-05-30T111715.065.png (1.66 MB)

 

Vytvořte barevné akcenty

Barevné akcenty jsou skvělým způsobem, jak přidat do prostoru zajímavost a dynamiku. Můžete použít sytější odstíny vaší doplňkové barvy na menších plochách nebo dekorativních prvcích, jako jsou vázy, lampy nebo obrazy. Akcenty by měly být použity s mírou, aby nepůsobily přeplácaně, ale zároveň dostatečně, aby oživily a zpestřily interiér.

Návrh bez názvu - 2024-05-30T111745.713.png (1.20 MB)

 

Zvažte osvětlení

Osvětlení může výrazně ovlivnit vnímání barev v interiéru. Přirozené denní světlo obvykle zvýrazní barvy a dodá jim jasnost, zatímco umělé osvětlení může změnit jejich tón. Při výběru barev je důležité vzít v úvahu, jaký typ osvětlení máte v dané místnosti. Pokud je místnost dobře osvětlena přirozeným světlem, můžete si dovolit tmavší a sytější barvy. Naopak v místnostech s umělým osvětlením je lepší volit světlejší odstíny, které prostor opticky zvětší a prosvětlí.

Návrh bez názvu - 2024-05-30T111828.192.png (1.31 MB)

Kombinování barev v interiéru může být zábavným a kreativním procesem, který přinese do vašeho domova novou energii a styl. Dodržováním těchto pěti tipů si můžete být jisti, že vytvoříte harmonický a esteticky příjemný prostor, ve kterém se budete cítit dobře. Nezapomeňte, že hlavní je, aby se vám barvy líbily a vyjadřovaly váš osobní vkus a styl.

 

Sdílet článek na:

Komentáře

Vložit komentář

Pro tento článek nebyly prozatím vloženy žádné komentáře.

Výhodná doprava

na veškeré zboží

Vlastní dopravou

zavezeme až k vám

Vrácení zboží

až do 45 dnů

Novinky každý měsíc

přidáváme hezký nábytek